logo en jpgVII  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

World Multiplication  Table  Day

Kiedy? - już od 26 września 2017

Po co? - aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób zarówno na terenie szkoły jak i poza nią.

W jaki sposób? - specjalne "Patrole Egzaminacyjne", czyli 3-osobowe zespoły uczniowskie będą przeprowadzać krótkie testy z tabliczki mnożenia. Jak pokazują doświadczenia z poprzednich lat taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla dorosłych, niż uczniów. Uwierzcie - okazuje się, że wielu dorosłych ma problem z tabliczką mnożenia! Zdecydowanie lepiej wypadają uczniowie wykazując się większą biegłością znajomości tabliczki mnożenia podczas odpowiedzi egzaminacyjnych.Oczywiście nad prawidłowym przebiegiem prac Patrolu Egzaminacyjnego  zawsze czuwa  nauczyciel  Eureka SPiG.Każda osoba, która odpowie prawidłowo na 5 losowych pytań (ustnie lub pisemnie) otrzyma tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Miejsce działania: na terenie szkoły  Eureka , pobliskie ulice, sklepy, Park Sołacki.

 

Drodzy uczniowie,

Zapraszamy do udziału w akcji zarówno jako osoba egzaminowana oraz jako uczestnik "Patrolu Egzaminacyjnego".

Do udziału w pracach Patrolu Egzaminacyjnego należy zgłosić się do poniedziałku, tj. 25.09.2017r. Zapisy u nauczycieli uczących matematyki.

Od wtorku 26.09.2017 r . ruszamy z akcją w naszej szkole. Otrzymaliśmy specjalną licencję, która upoważnia nas do udziału w "Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia"

Znajomość tabliczki mnożenia będziemy ćwiczyć od wtorku do czwartku tj. 26-28.09.2017. Codziennie podczas  przerwy śniadaniowej oraz obiadowej możecie spróbować swoich sił w potyczkach matematycznych. Potraktujmy te dni, jako trening matematyczny utrwalający znajomość tabliczki mnożenia!

Już 29.09.2017 - wielki finał kończący się uzyskaniem tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia! 

Uwaga, uwaga - dodatkowo w naszej szkole dla chętnych egzamin z tabliczki mnożenia w w języku angielskim.

Serdecznie zapraszam!

Koordynator Katarzyna Kustosz Kaczmarek

Kilka zdjęć z 2015 r.

Designed by: Joomla solmedia.pl