Akcję Pyra 2018 uważamy za zakończoną! :)

Jak co roku, wrzesień jest miesiącem tradycyjnych spotkań szkolnych z okazji Święta Pyry. W tych dniach uczniowie, rodzice oraz nauczyciele spędzają wspólnie czas na grach, zabawach, wycieczkach i atrakcjach sportowych.


Klasa 1   22.09.2018’
Pod hasłem „Podróż dookoła świata” odbyła się Pyra klasy pierwszej. Rodzice wraz z uczniami przenosili się w każdej z przygotowanych przez nauczycieli konkurencji na inny kontynent. Trzeba było zatańczyć, pobiegać, pośpiewać i uzupełnić energię pysznymi smakołykami. Wszyscy chętnie brali udział w zabawach! A następnie… pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Pani Dyrektor uroczyście pasowała wszystkich na uczniów Szkoły Eureka. W tym roku wydarzyło się również coś nieoczekiwanego, ponieważ oprócz uczniów, ślubowanie złożyli również rodzice. Tym, którzy przyjęli na siebie prawa i obowiązki szkolne życzymy powodzenia!

 

Klasa 2   08.09.2018
Pomimo pogody, która nie nastrajała pozytywnie, Pyra klasy 2A była udana. Na czas zabaw zorganizowanych przez naszych nauczycieli pojawiło się słonce, które umilało pobyt na świeżym powietrzu. Duże zainteresowanie grami wzbudziliśmy nie tylko wśród uczniów, ale również i rodziców, którzy chętnie brali udział w zmaganiach. Wspólny poczęstunek zakończył nasze sobotnie spotkanie.

 

Klasa 3   15.09.2018
Choć Olimpiada w Tokio dopiero za dwa lata, to jednak uczniowie klasy trzeciej mogli wziąć udział w przygotowanych przez nauczycieli „Zawodach Olimpijskich”. Aby w nich uczestniczyć rodzice ze swoimi pociechami musieli odgadnąć miejsce tej rozgrywki w grze terenowej. Z terenu naszej szkoły przez Park Wodziczki wszyscy dotarli do Parku Sołackiego, gdzie oprócz wielu zabaw i konkurencji sportowych czekał na nich również poczęstunek.

 

Klasa 4   22.09.2018
Klasa czwarta wsiadła na rowery, które wcześniej przejrzał i sprawdził pan Paweł, aby zwiedzić tereny dookoła jeziora Rusałka. 5 grup uczniów i rodziców musiały znaleźć punkty kontrolne rozlokowane w pobliżu jeziora. Przy każdym z nich czekały zadania, które należało wykonać, aby ostatecznie dotrzeć do mety i załapać się na poczęstunek. Wszystkim się udało! Pan Paweł, uczniowie i rodzice zgodnie stwierdzili, że impreza była udana.

 

Klasa 5   15.09.2018
Dzięki wysokiej frekwencji i pięknej pogodzie można uznać Pyrę klasy piątej za bardzo udaną. Uczniowie, ich rodzice, wychowawca oraz inni nauczyciele bawili się na Strzeszynku, gdzie dotarli trasą rowerową z naszej szkoły, przez jezioro Rusałka. Na miejscu wzięli udział w wielu konkurencjach sportowych, zagrali w palanta (oczywiście gra zakończyła się remisem) oraz zjedli pyszne kiełbaski.


Klasa 6 22.09.2018
Uczniowie klasy szóstej spotkali się w parku linowym, którego nazwa wspaniale odnosi się do świętowanego dnia – Pyrland. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnych zabaw pod okiem animatora, dzięki którym uczestnicy powoli wprawiali się i rozgrzewali przed główną atrakcją, czyli wspinaczką trasami linowymi. Po ciężkich zmaganiach na wysokościach można było odrobić straconą energię dzięki pysznym kiełbaskom z grilla.

 

Klasa 7   15.09.2018
W tym roku po raz pierwszy zorganizowano Pyrę klasy siódmej w formie gry miejskiej. Uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze zespoły, które po zapoznaniu się z instrukcją wyruszyły w świat „Eureka Express”. Każdy z nauczycieli miał przygotowane 3 zadania, związane z językiem polskim, historią, geografią i biologią. Na mecie na uczniów i rodziców czekało przygotowane jedzenie – kiełbaski z grilla, sałatka oraz ciasto. Największym zainteresowaniem (także rodziców, którzy nie tylko obserwowali, ale także sami brali czynny udział) cieszyła się gra w palanta. Uczniowie, rodzice i nauczyciele dużo rozmawiali oraz śmiali, mogąc poznać się od zupełnie innej strony. Na koniec każdy z uczestników otrzymał przy wtórze gromkich braw dyplom uczestnictwa.

 

Klasa 8 i 3GA   08.09.2018
Tradycyjnie najstarsze klasy naszej szkoły wzięły udział w spływie kajakowym rzeką Wełną. W tym roku pogoda dopisała, a rzeka uraczyła nas kilkoma przeszkodami, na których nasi wspaniali piloci mogli się wykazać umiejętnościami. Choć poziom trudności nie był duży, to jednak nie obyło się bez wywrotek. Zadowoleni i zmęczeni uczestnicy dotarli na grilla, aby podreperować swój dług kaloryczny. Po krótkim odpoczynku uczniowie i nauczyciele zagrali w palanta.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć! CLICK

Designed by: Joomla solmedia.pl