3mini

Wycieczki tematyczne w czasie egzaminów gimnazjalnych.
Jak co roku, w czasie trzydniowych egzaminów gimnazjalnych, pozostali uczniowie naszej szkoły mieli okazję nauczyć się czegoś nowego, bez konieczności obcowania ze szkolną ławką.
Klasy 1-3 SP, korzystając z uroków rozkwitającej przyrody, wybrały się na warsztaty wiosenne do Biskupina. Tam mogli samodzielnie wykonać dekoracje decoupage na drewnie, kwiaty z masy ceramicznej oraz upiec ciasteczka. Poznali dogłębnie historię pszczół w Skansenie Pszczelnictwa w Swarzędzu - nielicznym udało się nawet dostrzec samą królową. Następnie wykonali świeczki z wosku pszczelego, które później mogli zabrać do domu. Ostatnia wycieczka przeniosła ich do świata zwierząt w poznańskim Nowym Zoo.
Uczniowie z klasy 4 w środę pojechali do Skansenu Pszczelarskiego w Swarzędzu, gdzie poznali dokładnie proces powstawania miodu, mieszkańców ula i ich zadania, a na koniec wykonali swoje świeczki z wosku. Woskowe małpki i sowy były przepiękne. W czwartek uczniowie klas 4 i 5 spędzili czas w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci oraz w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym. W pierwszym zobaczyli fortyfikacje oryginalnej zabudowy Poznania z czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego, a w drugim zachwycali się strojami i wyposażeniem polskiego wojska od czasów najdawniejszych. Trzeci dzień, piątek obie klasy spędziły w poznańskim zoo. Najwięcej zachwytów wzbudziły niedźwiedzie, wilki, ptaki i słonie. To były wspaniale spędzone trzy dni.
Klasa 6 w środę wyjechała wspólnie z klasą 5 zwiedzić Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Tam czekały na nich wystawy pająków, motyli, cykad oraz „niesamowity świat Indian”. W kolejnych dniach odwiedzili Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli, gdzie na interaktywnej wystawie poznali historię poległych żołnierzy i pielęgniarek oraz mogli zobaczyć różnego typu broń, a w piątek zmumifikowali Cezarego, Igora i Jakuba w czasie warsztatów w Muzeum Archeologicznym. Tam też podziwiali wystawy o Sudanie i starożytnym Egipcie.
Klasy 7 SP i 2 G pierwszego dnia zwiedzały Muzeum Archeologiczne. Tam poznały wiele ciekawostek na temat mumii oraz zgłębiały historię maszyn do tortur. Drugiego dnia sprawdzali swoje umiejętności sportowe w parku trampolin, gdzie, oprócz popisów akrobatycznych mogli poznać kilka gier integrujących grupę. Ostatniego dnia, z pomocą przewodnika, poznawali historie uratowanych zwierząt, które odnalazły swój nowy dom w poznańskim Nowym Zoo.

Zapraszamy do galerii zdjęć :) CLICK

 

Designed by: Joomla solmedia.pl