Poniżej plan na dzisiejszy dzień, a na stronie facebookowej kilka zdjęć z poprzednich dni.

CLICK

25.04 środa
8.30-9.30 przejazd na Wydział Nauk Społecznych UAM
9.30-10.00 Wystawa FOTOGRAFIA. KAROLINA BRYCHCZYŃSKA,
10.00-10.45 KIEDY CZŁOWIEK STAJE SIĘ DOROSŁY
Gdzie: Wydział Nauk Społecznych UAM, Kampus Ogrody
Typ imprezy: Wykłady
Dziedzina: nauki społeczne
OPIS WYDARZENIA
Długość życia człowieka nieustannie się zwiększa, a jednocześnie wydłuża się przechodzenie z dzieciństwa do dorosłości. Dwudziesto- , a nawet dopiero trzydziestolatkowie, coraz później podejmują się zadań, od których ich dziadkowie rozpoczynali swoją dorosłość nawet przed 20 rokiem życia: usamodzielnianie się finansowe, zakładanie rodziny, itd. Po czym dziś rozpoznajemy, że człowiek stał się dorosły? Czy wystarczą same wskaźniki biologiczne? Czy da się określić konkretny wiek, w którym mózg dziecka staje się mózgiem dorosłego? Czy do wskazania początku dorosłości potrzeba analizować czynniki społeczno-kulturowe? Jak widzą dorosłość i jaką cezurę dorosłości wskazują sami młodzi ludzie – 18, 24, 30 lat? Powiemy z perspektywy psychologii o tym, jak i kiedy z dziecka wyłania się dorosły.
Koordynator: Agnieszka Jeleń

10.45-11.30 przejazd na Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM
11.30-13.00 HARRY POTTER I KULTURA ANTYCZNA
Gdzie: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Collegium Maius
Typ imprezy: Pokazy, prezentacje, wykłady
Dziedzina: historia, język polski
OPIS WYDARZENIA
Wykład tylko dla prawdziwych czarodziejów – mugolom wstęp wzbroniony. Spotkanie ma na celu omówienie niektórych bohaterów, stworzeń magicznych, zaklęć, miejsc oraz przedmiotów z serii o Harrym Potterze (autorstwa J.K. Rowling) w odniesieniu do szeroko pojętej kultury starożytnej, głównie Grecji oraz Rzymu.
Propozycja Koła Naukowego Klasyków, działającego w Instytucie Filologii Klasycznej UAM.
PROWADZĄCY:
Michalina Łuczak

13.50-14.00 przejście na Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
14.00- 15.00 JAK INTERPRETOWAĆ SZTUKĘ WSPÓŁCZESNĄ
Gdzie: UAP
Typ imprezy: Warsztaty, laboratoria, wykłady
Dziedzina: sztuki wizualne
OPIS WYDARZENIA
Warsztat będzie dotyczył problemu, w jaki sposób mówić o sztuce współczesnej, która wykracza poza tradycyjne konwencje przedstawiania. Zostanie przedstawiona sztuka, która kpi z tradycji, używa przedmiotów codziennych oraz wchodzi w relacje z kulturą popularną. Na wybranych przykładach będziemy wspólnie poznawać tajniki „czytania sztuki”.
Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP
PROWADZĄCY:
Dr hab. Izabela Kowalczyk
15.10-16.10 powrót do szkoły

Designed by: Joomla solmedia.pl