Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu przygotował interesujące wykłady, pokazy i wystawy. Klasa druga gimnazjum została wytypowana do wzięia udziału w tym przedsięwzięciu. 

23.04.2018 poniedziałek
Co ciekawego zobaczymy dzisiaj?

08.30-10.00 przejazd do AWF (AWF Poznań-korty tenisowe, ul. Droga Dębińska 7)
10.00-10.30 przypomnienie wiadomości dotyczących surrealizmu
10.30-12.00 TROPAMI SURREALIZMU
OPIS WYDARZENIA
Zajęcia ruchowo-taneczne dla uczestników w każdym wieku i o dowolnym stopniu zaawansowania,oparte na wybranych zagadnieniach ruchowych opracowanych według zastosowania w praktyce wybranych założeń teorii ruchu Rudolfa Labana. Warsztaty te są skonstruowane w dostosowaniu do potrzeb danej grupy i wybranej tematyki. Rozwijają świadomość ciała i drugiego człowieka,zdolności ruchowe i wyobraźnię przestrzenną. Uwrażliwiają muzycznie i poprzez wybrane zadania pobudzają kreatywność własną uczestnika, przez co oferują odpowiedni balans międzykształtowaniem narzuconej formy tańca a otwieraniem go twórczo. Zajęcia są świetną zabawą, która zarazem integruje działania umysłu i ciała.

ORGANIZATOR:
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
PROWADZĄCY:
mgr Paulina Wycichowska

14.00-15.00 BOCCIA
Gdzie:Hala Dydaktyczno-Sportowa, Kampus AWF Poznań, ul. Królowej Jadwigi 27/39
OPIS WYDARZENIA
Uczestnicy warsztatu zapoznają się z dyscypliną letnich igrzysk paraolimpijskich BOCCIA,
uprawianą przez osoby ze schorzeniami narządu ruchu. Jest to gra zachęcająca do myślenia,
taktycznego planowania rozgrywki i prób przewidywania zagrań przeciwnika. Sport ten poza
kształtowaniem sprawności fizycznej, daje osobom niepełnosprawnym możliwości integracyjnego działania w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej. W czasie zajęć zaprezentowane zostaną zasady gry, wykorzystywany specjalistyczny sprzęt sportowy oraz podstawowe elementy techniki i taktyki. W trakcie treningu w towarzystwie Trenera Kadry Narodowej Bocci Pana Mieczysława Nowaka i jego zawodników będzie można doskonalić swoje umiejętności rzutowe i odkryć rekreacyjne walory bocci.

15.00-16.10 przejazd do szkoły

 

Designed by: Joomla solmedia.pl