Budynek szkoły zlokalizowany jest na osiedlu Przyjaźni 136, w dzielnicy przepięknych poznańskich Winograd.

Lokalizacja zapewnia bardzo dobrą komunikację poprzez bliskość przystanków autobusowych, tramwajowych, stacji rowerów miejskich oraz umożliwia łatwy dojazd samochodem zarówno z centrum miasta, jak i terenów podmiejskich.

Wszystkie klasy oraz pracownie szkolne (językowa, informatyczna) są doskonale wyposażone w nowoczesne multimedia wspierające proces edukacji oraz realizację programu dydaktyczno-wychowawczego między innymi:

• Projektory Ultrakrótkogniskowe
  • Telewizory
  • Magnetyczne tablice Suchościeralne
  • Tablice i monitory Interaktywne
  • Laptopy oraz tablety

Posiadamy własną salę sportową dzięki czemu nasi uczniowie mają dogodne warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych bez względu na warunki pogodowe, nie tylko podczas zajęć wychowania fizycznego ale także na zajęciach pozalekcyjnych. Dysponujemy osobnymi szatniami dla chłopców oraz dziewcząt z pełnym zapleczem sanitarnym (zarówno toalety,jak i prysznice).

Uzupełnieniem infrastruktury sportowej są znajdujące się przy szkole tartanowa bieżnia lekkoatletyczna, boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki oraz pełnowymiarowy orlik.

Aula szkolna na której odbywają  się wszelkie uroczystości umożliwia nam rozwijanie zdolności twórczych, artystycznych, wykorzystując naturalną pomysłowość i kreatywność naszych uczniów rozbudzając w nich ekspresję werbalną, plastyczną, muzyczną i ruchową.

W szkole znajduje się również stołówka z profesjonalnym zapleczem kuchennym, która na bieżąco przygotowuje posiłki dla naszych uczniów.

Przy pomocy aplikacji można nie tylko wybierać dane posiłki w określone dni, ale również odmawiać je, gdy dziecko nie idzie do szkoły. Można również zaznaczyć alergeny dla każdego dziecka i kontrolować, czy danego dnia nie występują w zamówionym posiłku.

Bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas najważniejsze, dlatego w szkole funkcjonuje monitoring, wewnętrzny i zewnętrzny oraz recepcja z kontrolą dostępu na wejściu do szkoły.