7    Zakończyliśmy pierwszy semestr... odliczamy do ferii... :)

Koniec wyjazdowych form pracy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018.

Październik to, jak zawsze, miesiąc wycieczek klasowych. W lepszych lub gorszych warunkach pogodowych odwiedzaliśmy najróżniejsze strony naszego kraju… i nie tylko!

Klasa 1, odwiedzając Wroniawy, wdrażała się w życie naszej szkoły i przyzwyczajała do wyjazdowych form pracy poprzez naukę samodzielności w codziennych obowiązkach.

Klasa 2 zwiedzała z przewodnikiem Wrocław. Muzeum kolejowe, ZOO i Afrykarium oraz Hydropolis zrobiły wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki.

Kasa 3 mogła zobaczyć Karpacz i jego okolice. Świątynia Wang, Łomnica, skocznia narciarska to tylko niektóre z punktów programu. Najciekawsze jednak okazało się odkrywanie historycznych tajemnic zamku Książ oraz zamku Chojnik.

Klasa 4, tradycyjnie, wybrała się do Krakowa. Długa i wyczerpująca podróż została wynagrodzona widokiem pięknych krakowskich zabytków. Przed drogą powrotną klasa miło spędziła czas, badając Ojcowski Park Narodowy w poszukiwaniu jaskini Łokietka.

Klasa 5 podążała szlakiem pierwszych Piastów, zwiedzając najważniejsze miejsca początków naszego kraju.

Klasy 6 mogły zmierzyć się z trudnymi historycznie czasami późnego PRL-u w Europejskim Centrum Solidarności podczas podróży do Gdańska. Wycieczkę zakończyły jednak, odrywając się od ciężkiego stoczniowego klimatu i poznając rycerza krzyżackiego Tomasza, który wprowadził ich w tajniki życia zakonnika w Malborku.

Klasy 7 pragnęły poczuć kolejowe życie i wiatr we włosach przy otwartych oknach w wagonach PKP w czasie podróży do Warszawy. Zdobytą po zwiedzaniu Starego Miasta, Pałacu Kultury i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pozytywną energię pomnożyli w szatni stadionu Narodowego przy szafkach naszej reprezentacji.

Klasy 2 i 3 gimnazjum mogły zachwycać się pięknem Pragi.

Fotorelacje z tych wyjazdów mogli Państwo oglądać na naszej stronie facebookowej.

Po listopadowych spotkaniach trójstronnych rozpoczęliśmy przygotowania do Białej Szkoły. Najtrudniejszą pracę miał pan Paweł, który musiał ustalić grupy narciarzy i snowboardzistów… a na to wszyscy najbardziej czekali.

Choć dookoła było raczej zielono, to jednak stoki Czarnej Góry były obsypane śniegiem. Przez 6 dni trenowaliśmy nasze umiejętności pod bacznym okiem instruktorów. Nie przeszkadzała nam gęsta mgła, którą mogą Państwo dostrzec na filmie zamieszczonym na Youtubie, a nasze trudy zostały wynagrodzone w środę, kiedy pojawił się gęsty i obfity opad świeżego śniegu J

Oprócz przygód z nartami i snowboardem, w ramach zajęć dydaktycznych w szkole,  przygotowywaliśmy się do testów z języka angielskiego.

Po powrocie do Poznania odliczamy dni do ferii! 

Designed by: Joomla solmedia.pl