logo en jpgVII  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

World Multiplication  Table  Day

Kiedy? - już od 26 września 2017

Po co? - aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób zarówno na terenie szkoły jak i poza nią.

W jaki sposób? - specjalne "Patrole Egzaminacyjne", czyli 3-osobowe zespoły uczniowskie będą przeprowadzać krótkie testy z tabliczki mnożenia. Jak pokazują doświadczenia z poprzednich lat taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla dorosłych, niż uczniów. Uwierzcie - okazuje się, że wielu dorosłych ma problem z tabliczką mnożenia! Zdecydowanie lepiej wypadają uczniowie wykazując się większą biegłością znajomości tabliczki mnożenia podczas odpowiedzi egzaminacyjnych.Oczywiście nad prawidłowym przebiegiem prac Patrolu Egzaminacyjnego  zawsze czuwa  nauczyciel  Eureka SPiG.Każda osoba, która odpowie prawidłowo na 5 losowych pytań (ustnie lub pisemnie) otrzyma tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Miejsce działania: na terenie szkoły  Eureka , pobliskie ulice, sklepy, Park Sołacki.

 

Drodzy uczniowie,

Zapraszamy do udziału w akcji zarówno jako osoba egzaminowana oraz jako uczestnik "Patrolu Egzaminacyjnego".

Do udziału w pracach Patrolu Egzaminacyjnego należy zgłosić się do poniedziałku, tj. 25.09.2017r. Zapisy u nauczycieli uczących matematyki.

Od wtorku 26.09.2017 r . ruszamy z akcją w naszej szkole. Otrzymaliśmy specjalną licencję, która upoważnia nas do udziału w "Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia"

Znajomość tabliczki mnożenia będziemy ćwiczyć od wtorku do czwartku tj. 26-28.09.2017. Codziennie podczas  przerwy śniadaniowej oraz obiadowej możecie spróbować swoich sił w potyczkach matematycznych. Potraktujmy te dni, jako trening matematyczny utrwalający znajomość tabliczki mnożenia!

Już 29.09.2017 - wielki finał kończący się uzyskaniem tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia! 

Uwaga, uwaga - dodatkowo w naszej szkole dla chętnych egzamin z tabliczki mnożenia w w języku angielskim.

Serdecznie zapraszam!

Koordynator Katarzyna Kustosz Kaczmarek

Kilka zdjęć z 2015 r.

Aktualności

09 Maj

Wycieczki tematyczne

Wycieczki tematyczne w czasie egzaminów gimnazjalnych.Jak co roku, w czasie trzydniowych egzaminów gimnazjalnych, pozostali uczniowie naszej szkoły mieli okazję nauczyć się czegoś nowego, bez koniec...

Czytaj więcej

26 Kwi

Ostatni dzień przygód na FNiS

Ambitny plan na dzisiaj - mamy nadzieję, że uda się go zrealizować :) 26.04 czwartek8.30-9.30 przejazd na UAM, WYDZIAŁ MATEMATYKI/FIZYKI AUTOSTOPEM PRZEZ WSZECHŚWIATKiedy:26/04/201810:00 - 16:00Gdzi...

Czytaj więcej

25 Kwi

Środa FNiS

Poniżej plan na dzisiejszy dzień, a na stronie facebookowej kilka zdjęć z poprzednich dni. CLICK 25.04 środa8.30-9.30 przejazd na Wydział Nauk Społecznych UAM9.30-10.00 Wystawa FOTOGRAFIA. KAROLINA ...

Czytaj więcej

24 Kwi

FNiS ciąg dalszy

Co się dzieje dzisiaj?24.04 wtorek8.30-9.30 przejście do Uniwersytetu Przyrodniczego 9.30-10.00 czas na drugie śniadanie10.00-10.15 UKŁAD IMMUNOLOGICZNY CZŁOWIEKA - WYKŁAD W JĘZYKU ANGIELSKI...

Czytaj więcej

23 Kwi

Jagoda Romańska znów na podium

Jagoda Romańska z klasy trzeciej wywalczyła III miejsce w GRAND PRIX 2017/2018 w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie w kategorii IV 7-9 lat. Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne zawody...

Czytaj więcej

05 Kwi

Wywiad z Pawłem Nikratowiczem

                            

Czytaj więcej
Designed by: Joomla solmedia.pl