3mini

Wycieczki tematyczne w czasie egzaminów gimnazjalnych.
Jak co roku, w czasie trzydniowych egzaminów gimnazjalnych, pozostali uczniowie naszej szkoły mieli okazję nauczyć się czegoś nowego, bez konieczności obcowania ze szkolną ławką.
Klasy 1-3 SP, korzystając z uroków rozkwitającej przyrody, wybrały się na warsztaty wiosenne do Biskupina. Tam mogli samodzielnie wykonać dekoracje decoupage na drewnie, kwiaty z masy ceramicznej oraz upiec ciasteczka. Poznali dogłębnie historię pszczół w Skansenie Pszczelnictwa w Swarzędzu - nielicznym udało się nawet dostrzec samą królową. Następnie wykonali świeczki z wosku pszczelego, które później mogli zabrać do domu. Ostatnia wycieczka przeniosła ich do świata zwierząt w poznańskim Nowym Zoo.
Uczniowie z klasy 4 w środę pojechali do Skansenu Pszczelarskiego w Swarzędzu, gdzie poznali dokładnie proces powstawania miodu, mieszkańców ula i ich zadania, a na koniec wykonali swoje świeczki z wosku. Woskowe małpki i sowy były przepiękne. W czwartek uczniowie klas 4 i 5 spędzili czas w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci oraz w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym. W pierwszym zobaczyli fortyfikacje oryginalnej zabudowy Poznania z czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego, a w drugim zachwycali się strojami i wyposażeniem polskiego wojska od czasów najdawniejszych. Trzeci dzień, piątek obie klasy spędziły w poznańskim zoo. Najwięcej zachwytów wzbudziły niedźwiedzie, wilki, ptaki i słonie. To były wspaniale spędzone trzy dni.
Klasa 6 w środę wyjechała wspólnie z klasą 5 zwiedzić Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Tam czekały na nich wystawy pająków, motyli, cykad oraz „niesamowity świat Indian”. W kolejnych dniach odwiedzili Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli, gdzie na interaktywnej wystawie poznali historię poległych żołnierzy i pielęgniarek oraz mogli zobaczyć różnego typu broń, a w piątek zmumifikowali Cezarego, Igora i Jakuba w czasie warsztatów w Muzeum Archeologicznym. Tam też podziwiali wystawy o Sudanie i starożytnym Egipcie.
Klasy 7 SP i 2 G pierwszego dnia zwiedzały Muzeum Archeologiczne. Tam poznały wiele ciekawostek na temat mumii oraz zgłębiały historię maszyn do tortur. Drugiego dnia sprawdzali swoje umiejętności sportowe w parku trampolin, gdzie, oprócz popisów akrobatycznych mogli poznać kilka gier integrujących grupę. Ostatniego dnia, z pomocą przewodnika, poznawali historie uratowanych zwierząt, które odnalazły swój nowy dom w poznańskim Nowym Zoo.

Zapraszamy do galerii zdjęć :) CLICK

 

Aktualności

09 Maj

Wycieczki tematyczne

Wycieczki tematyczne w czasie egzaminów gimnazjalnych.Jak co roku, w czasie trzydniowych egzaminów gimnazjalnych, pozostali uczniowie naszej szkoły mieli okazję nauczyć się czegoś nowego, bez koniec...

Czytaj więcej

26 Kwi

Ostatni dzień przygód na FNiS

Ambitny plan na dzisiaj - mamy nadzieję, że uda się go zrealizować :) 26.04 czwartek8.30-9.30 przejazd na UAM, WYDZIAŁ MATEMATYKI/FIZYKI AUTOSTOPEM PRZEZ WSZECHŚWIATKiedy:26/04/201810:00 - 16:00Gdzi...

Czytaj więcej

25 Kwi

Środa FNiS

Poniżej plan na dzisiejszy dzień, a na stronie facebookowej kilka zdjęć z poprzednich dni. CLICK 25.04 środa8.30-9.30 przejazd na Wydział Nauk Społecznych UAM9.30-10.00 Wystawa FOTOGRAFIA. KAROLINA ...

Czytaj więcej

24 Kwi

FNiS ciąg dalszy

Co się dzieje dzisiaj?24.04 wtorek8.30-9.30 przejście do Uniwersytetu Przyrodniczego 9.30-10.00 czas na drugie śniadanie10.00-10.15 UKŁAD IMMUNOLOGICZNY CZŁOWIEKA - WYKŁAD W JĘZYKU ANGIELSKI...

Czytaj więcej

23 Kwi

Jagoda Romańska znów na podium

Jagoda Romańska z klasy trzeciej wywalczyła III miejsce w GRAND PRIX 2017/2018 w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie w kategorii IV 7-9 lat. Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne zawody...

Czytaj więcej

05 Kwi

Wywiad z Pawłem Nikratowiczem

                            

Czytaj więcej
Designed by: Joomla solmedia.pl