Projekt "Akwarium" klasy 6

Akwarystyka

Akwarystyka to z pewnością przyjemna i atrakcyjna dziedzina opierająca się na hodowli zwierząt i roślin, która łączy wiedzę z wielu przedmiotów m.in. biologii, czy chemii. Dzielimy ją na słodkowodną i słonowodną. Jest to „sport” dla osób w każdym przedziale wiekowym.

Od czego zacząć?

Na początku należy, określić co chcielibyśmy mieć w naszym akwarium, później zdobyć potrzebną wiedzę i obliczyć swój budżet. Ja swoją wiedzę czerpię głównie z własnych doświadczeń i wymiany spostrzeżeń z innymi akwarystami.

Akwarium – co potrzebuje?

Przede wszystkim ważne jest miejsce, w którym stanie nasz zbiornik. Polecam miejsca zacienione, z dala od światła słonecznego (unikamy glonów) i stabilne (1L wody to 1 kg) – szafka musi być wytrzymała. W kolejnych krokach musimy skompletować osprzęt. Potrzebne będą filtr, grzałka, oświetlenie. Parametry osprzętu muszą być dopasowane do wielkości akwarium i do jego aranżacji (np. potrzeby świetlne roślin). Dalej zostaje nam już projektowanie wnętrza akwarium. Warto zapoznać się z wymaganiami świetlnymi, czy termicznymi dla poszczególnych gatunków roślin i zwierząt. Od założenia akwarium do momentu wpuszczenia ryb, woda musi dojrzeć. Trwa to około 3 tygodni. Pamiętaj o wymianie wody w akwarium (1/3 pojemności/tydzień)! Po upływie tego okresu, o ile nie ma zakwitu glonu, możemy wpuszczać kolejne formy życia i cieszyć się z naszego małego ekosystemu ;)

Projekt szkolny

Klasa 6a i 6b podjęły się projektu akwarystycznego w naszej szkole. Każdy oddział założył swoje własne akwarium, przy których pełnione są tygodniowe dyżury, polegające na akcjach serwisowych m.in. wymianie wody, czy kontroli składników wody. Powoli szykujemy się do zarybiania naszych zbiorników. :)

Dawid Rybakowski

 

Aktualności

09 Maj

Wycieczki tematyczne

Wycieczki tematyczne w czasie egzaminów gimnazjalnych.Jak co roku, w czasie trzydniowych egzaminów gimnazjalnych, pozostali uczniowie naszej szkoły mieli okazję nauczyć się czegoś nowego, bez koniec...

Czytaj więcej

26 Kwi

Ostatni dzień przygód na FNiS

Ambitny plan na dzisiaj - mamy nadzieję, że uda się go zrealizować :) 26.04 czwartek8.30-9.30 przejazd na UAM, WYDZIAŁ MATEMATYKI/FIZYKI AUTOSTOPEM PRZEZ WSZECHŚWIATKiedy:26/04/201810:00 - 16:00Gdzi...

Czytaj więcej
Designed by: Joomla solmedia.pl